Rosja banuje Bitcoina!

Roskomnadzor - rosyjska instytucja zajmująca się kontrolą mediów zablokowała dzisiaj rosyjskim internautom dostęp do pięciu stron związanych z kryptowalutą Bitcoin.

Te pięć zakazanych stron to: bitcoin.org (sponsorowana przez Bitcoin Foundation), która zajmuje się promowaniem kryptowaluty Bitcoin oraz publikuje najnowsze informacje na temat Bitcoinówl; btsec.com; bitcoin.ot; coinspot.io oraz indacoin.com. Były to największe miejsca w rosyjskim Internecie, w którym użytkownicy handlowali kryptowalutą. Rzecznik prasowy Roskomnadzor, Vadim Ampelonski tłumaczy, że strony zostały zablokowane na wniosek sądu. Rosyjska prokuratura już na początku 2014 roku jasno stwierdziła, że „oficjalną walutą Rosji jest Rubel” – jak widać na słowach się nie skończyło.

Blokada stron zajmujących się tematyką kryptowaluty Bitcoin z pewnością została również spowodowana przez bardzo słabą sytuację Rubla. Rosja jak widać broni swojej waluty w każdy możliwy sposób.

0
Źródło: GigaOM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.