Samsung „zaleje nas” Tizenem

Instalowanie Tizena w każdym telewizorze i w pierwszych zegarkach i smartfonach to dopiero początek dla Samsunga. Zapowiada, że w tym roku "zaleje" wręcz rynek tym systemem, współtworzonym z Intelem.

System operacyjny Tizen znajdziemy w zegarku Galaxy Gear, smartfonie Z1 czy wreszcie w każdym nowym inteligentnym telewizorze Samsunga. BK Yoon, dyrektor generalny firmy, stwierdził niedawno, że Tizen to „kluczowy element strategii Samsunga jeżeli chodzi o rynek Internetu Rzeczy” i dotyczy „wszystkich kategorii urządzeń oferowanych przez firmę”, ma być dostępny „wszędzie, za najpóźniej pięć lat”.

Samsung, jak twierdzi, sprzedał w ubiegłym roku 665 milionów urządzeń. Z kolei wszystkie firmy na świecie (łącznie z Samsungiem) wprowadziły na rynek 1,15 miliarda urządzeń z Androidem. Wyobraźmy sobie teraz sytuację, w której Samsung całkowicie przesiada się na Tizena. Nie tylko ma „od ręki” potężną bazę użytkowników, to na dodatek Android traci prawie połowę rynku.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.