Samsung chce wrócić do tworzenia smartfonów z Windows

Koreański producent smartfonów chce być coraz mniej zależny od Google'a i jego Androida. Wszystkie jego inteligentne telewizory będą zarządzane przez system Tizen, ma się też pojawić więcej smartfonów z Windows. Pod jednym warunkiem.

Windows jest już od pewnego czasu udostępniany producentom urządzeń o ekranach o przekątnej 9 cali lub niższej za darmo. To przekonało ponoć Samsunga do projektowania kolejnych smartfonów z tym systemem, które miałyby dołączyć do oferowanych już Ativ S i Ativ SE. Koncern chce najpierw dopiąć inne sprawy do końca.

Relacje między Samsungiem i Microsoftem są bardzo napięte z uwagi na spór, jakie obie firmy prowadzą dotyczący rzekomo zaległych płatności licencyjnych za wykorzystywane przez Samsunga microsoftowe patenty. Koreński gigant nie chce się angażować w produkcję smartfonów z Windows dopóki powyższa sprawa nie zostanie zamknięta.

Biorąc pod uwagę fakt, że udziały Windows na rynku smartfonów przestały rosnąć, firma Microsoft może ustąpić i dać się przekonać do nowego sojuszu, by poprawić swoją sytuację na rynku urządzeń mobilnych.

0
Źródło: The Korea Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.