Samsung odmieni swojego Androida

Samsung rozwija własną, zmodyfikowaną wersję Androida, a owe modyfikacje określane są jako TouchWiz. A ten ma przejść gruntowną przemianę, pozbywając się znacznej części z dotychczas dołączonego oprogramowania.

Jak informuje serwis SamMobile, Samsung ma zredukować ilość dodatkowych funkcji, jakimi przez lata modyfikował Androida na potrzeby swoich smartfonów i tabletów. To nie oznacza, że te staną się dla użytkowników niedostępne: Samsung oddzieli je od systemu operacyjnego i zaproponuje jako opcjonalne aplikacje do pobrania. Dzięki temu samsungowa odmiana Androida ma zajmować mniej miejsca i działać szybciej.

Ową poprawę wydajności ma zapewnić nie tylko wspomniane przez nas wyżej odchudzenie systemu ze zbędnych elementów, ale również optymalizacja samego kodu źródłowego tego systemu operacyjnego. Samsung nie planuje jednak porzucenia projektu Android TouchWiz i, przynajmniej na razie, nie zamierza się przerzucić na oryginalną, opracowywaną przez Google’a wersję Androida.

0
Źródło: SamMobile
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.