Samsung wyprodukuje procesory A9 do nowych iPhone’ów

Jak poinformowała południowokoreańska gazeta Maeil Business Newspaper, powołując się na anonimowe źródła wewnątrz środowiska producentów chipów, dostawcą większości procesorów dla kolejnej generacji iPhone'ów będzie Samsung.

Koreański producent ma być odpowiedzialny za wyprodukowanie i dostarczenie około 75 procent procesorów przeznaczonych dla kolejnych generacji iPhone’ów, przy czym koreańskie media milczą na razie na temat wartości nowego kontraktu. Wiadomo za to, że procesory będą prawdopodobnie wytwarzane w fabryce Samsunga w Austin (Teksas), znajdującej się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele obu firm odmówili na razie komentowania informacji przekazanych przez gazetę. Wiadomo jednak, że Samsung rzeczywiście – jako jedna z nielicznych na świecie firm – jest w stanie zaspokoić wysokie wymagania Apple’a pod względem wydajności produkcji podzespołów.

Koreańska gazeta nie wspomina, kto miałby zająć się produkcją pozostałych 25 procent chipów. Można się jednak domyślać, że byłaby to firma TSMC, obecny producent wszystkich procesorów A8 stosowanych w modelach iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.