Skaner tekstu i tłumacz w mobilnym długopisie

Na wielu smartfonach możemy zainstalować aplikacje OCR, które zamienią zdjęcie w edytowalny tekst. W praktyce działają one jednak powoli i z błędami - zwłaszcza w pomieszczeniach z nieodpowiednim oświetleniem. Tu z pomocą może przyjść najnowszy startup z Kickstartera.

WorldPenScan X pozwala na szybkie i bezprzewodowe skanowanie tekstów pisanych różnymi czcionkami i językami do naszych urządzeń mobilnych (iOS, Android, Windows Phone). Dedykowana aplikacja wyposażona jest od razu w tłumacza, co uprości np. zamawianie jedzenia w zagranicznej restauracji.

Zastosowanie tego urządzenia jest jednak większe. Producent mówi chociażby o sytuacji, w której pracujemy z naukową książką. Wystarczy przejechać po niezrozumiałym fragmencie tekstu, by szybko skopiować go do wyszukiwarki internetowej. Na tej samej zasadzie możemy też kolekcjonować cytaty czy dzielić się nimi na portalach społecznościowych.

WordlPenScan X podłączymy także do komputerów z systemem Windows i Mac, jednak tylko drogą kablową. Zbiórka na rozpoczęcie masowej produkcji urządzenia trwa. Na Kickstarterze zamówić je można już od 99 dolarów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.