Sony przeprasza za awarię PSN

Firma Sony ogłosiła, że użytkownicy poszkodowani przez atak cyberprzestępców na sieć PlayStation Network otrzymają pięciodniowe przedłużenie abonamentu oraz 10 procentową zniżkę na dowolny zakup.

Sony w swoim wpisie na blogu zdecydował się przeprosić za awarię sieci PlayStation Network powstałą na skutek ataku ze strony cyberprzestępców. Zaoferowana zniżka na zakup dowolnego produktu w PlayStation Store oraz przedłużenie abonamentu to „podziękowanie za cierpliwość podczas awarii”. Użytkownicy nie muszą wykonywać żadnych działań, by otrzymać „prezent”, zostanie on przyznany automatycznie każdemu, kto dnia 25 grudnia posiadał aktywną subskrypcję PS+.

Nie tylko PlayStation Network miało problemy w te ferie. Ofiarą grupy cyberprzestępców padła również sieć Xbox Live obsługującą konkurencyjną konsolę od Microsoftu. Gigant z Redmond nie zapowiedział jednak żadnych promocji związanych z awarią.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.