Sony sprzedało już 18,5 miliona Playstation 4

Obecna generacja odwróciła złą passę japońskiego producenta, który jeszcze kilka lat temu borykał się z problemem małego zainteresowania Playstation 3. Sony właśnie pochwaliło się, że od premiery Playstation 4 sprzedało już 18,5 miliona egzemplarzy swoich konsol.

Od premiery Playstation 4, która odbyła się w listopadzie 2013 sprzedało się już 18,5 miliona egzemplarzy. Z czego, w okresie świątecznym 2014, do graczy trafiło aż 4,1 miliona. Niestety nie wiemy, jak te 18,5 miliona ma się do wyników sprzedaży Xboxa One, gdyż Microsoft nie raczył się jeszcze nimi pochwalić, jednak nawet i bez nich można stwierdzić, że obecna generacja konsol to dobry czas dla Sony. Żeby sprzedać 80 milionów swojej poprzedniej konsoli Playstation 3, Sony potrzebowało aż siedmiu lat (i drastycznych obniżek cen) – jak na razie sytuacja z PS4 zapowiada się o wiele lepiej. Jednak czy na tyle dobrze, żeby pobić rekord ustanowiony przez Playstation 2, które sprzedało się w 150 milionach egzemplarzy?

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.