Steam dla Linuxa usunie wszystkie dane z twojego komputera

Użytkownicy klienta Steam w wersji na systemy linuxowe informują o poważnym błędzie w aplikacji. Na tyle poważnym, że trzeba będzie się ratować kopią zapasową. Jeżeli taką posiadasz.

Steam dla Linuxa przy instalacji nie pozwala na zmianę domyślnego folderu docelowego. Powiedzmy jednak, że z jakichś przyczyn chcesz go przenieść. Spróbuj, a doprowadzisz do rekursywnego usuwania wszystkich danych z systemu aż do samego roota.

Valve, twórca usługi, otrzymuje już pierwsze zgłoszenia o błędzie za pośrednictwem GitHuba. Użytkownik „keyvin” skarży się, że po przeniesieniu folderu i stworzeniu w jego pierwotnej lokalizacji symlinka stracił wszystkie dane ze wszystkich pamięci, nawet te znajdujące się na zewnętrzym, trzyterabajtowym dysku. Inny użytkownik, o pseudonimie d00fy, stracił całą zawartość katalogu Home po tym, jak uruchomił steam.sh z parametrem STEAM_DEBUG=1. Z kolei użytkownik TcM1911 informuje Valve gdzie dokładnie znajduje się problem:

Aplikacja ma zostać zaktualizowana w najbliższej przyszłości. Osobom, które padły ofiarą tej usterki, szczerze współczujemy i mamy nadzieję, że wykonywały regularne kopie zapasowe swoich cennych danych.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.