Twitter ostrzy zęby na… YouTube’a!

Twitterowy Vine powstał na skutek inspiracji sukcesem Instagramu, nie jest on jednak w żadnym razie konkurencją dla YouTube'a. A gdyby tak stworzyć coś, co faktycznie mogłoby nawiązać walkę z serwisem Google'a?

Twitter już dwa miesiące temu zapowiadał, że zwiększy inwestycje w multimedia by przyciągnąć reklamodawców. Mówiono o własnym, webowym odtwarzaczu wideo obsługującym akcelerację przez karty graficzne, ale na tym przekaz medialny się kończył. Wygląda jednak na to, że to mały element większej całości.

Pod adresem video.twitter.com ma powstać, jak donosi TechCrunch, pełnoprawny serwis wideo mający konkurować z takimi usługami, jak YouTube czy Vimeo. Ma on pozwalać na umieszczanie filmów w dowolnej jakości, których długość nie przekracza dziesięciu minut.

Usługa ma być udostępniona szerszej publiczności „w bieżącym roku”. Niestety, nie znamy precyzyjniej określonej daty premiery.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.