Valve uruchomiło usługę Steam Broadcasting!

W najnowszej aktualizacji klienta Steam, oprócz poprawienia kilku błędów i dodania wbudowanego licznika FPS, Valve zdecydowało się również na udostępnienie swojej najnowszej usługi: Steam Broadcasting.

Steam Broadcasting działa tak samo, jak strony Twitch.tv, Ustream, czy polski Gaming Live, czyli umożliwia graczom strumieniowanie na żywo swojego obrazu z gry. Posługując się nowomową: to taki letsplay live. Zanim jednak Steam Broadcasting stanie się poważną konkurencją dla Twitcha, minie jeszcze trochę czasu. Funkcjonalność tej usługi jest jak na razie szczątkowa i oprócz transmisji obrazu z gry i dźwięku z naszego mikrofonu nie potrafi zbyt wiele. Zapomnijcie o dodatkowym obrazie z waszej kamerki internetowej i o interakcji z szerszym gronem odbiorców. Jak na razie nasze gry mogą oglądać tylko ludzie z naszej listy znajomych na Steamie. Nie wiadomo też, jak Valve ma zamiar podejść do aspektu monetyzacji strumieniowania.

0
Źródło: VG247
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.