Voxel8: drukarka, która potrafi stworzyć działające gadżety elektroniczne

Firma Voxel8 pokazała jeden z najciekawszych produktów podczas tegorocznych targów CES. Drukarkę, która oprócz obudowy z tworzywa sztucznego potrafi również ścieżki połączeń elektrycznych.

Podczas drukowania jakiegoś gadżetu, Voxel8 potrafi nawet wstrzymać pracę, aby dać nam czas na umieszczenie potrzebnych podzespołów i podłączenie ich do wydrukowanych ścieżek układu.

Oczywiście drukarki zdolne do tworzenia obwodów drukowanych pojawiły się już jakiś czas temu. Voxel8 różni się jednak tym, że tworzy je podczas drukowania „całości”, czyli elektronicznego gadżetu. Oznacza to, że urządzenie już wkrótce będzie wykorzystywane do tworzenia w pełni działających urządzeń.

Urządzenie zauważyła już firma Autodesk, która pracuje nad oprogramowaniem do projektowania przestrzennych obwodów drukowanych. Już niedługo będziemy mogli wydrukować sobie telefon.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.