W tym roku Google dołączy do grona… operatorów komórkowych!

Anonimowe źródła portalu The Informtation twierdzą, że Google uruchomi w tym roku swoją własną sieć komórkową. Projekt otrzymał wstępnie nazwę Google Nova i prawie na pewno zostanie uruchomiony w tym roku.

Co z infrastrukturą? Satelity? Drony? Byłoby fajnie, ale Google planuje bardziej tradycyjne rozwiązanie i chce dzierżawić infrastrukturę sieci komórkowej od dwóch operatorów: T-Mobile i Sprint.

Oczywiście na temat samych abonamentów nie wiadomo zbyt wiele, oprócz tego, że Google chce wprowadzić na tyle niskie ceny, żeby inni operatorzy zmuszeni byli do obniżki ceny swoich usług. Do tego dochodzi również kilka dodatkowych możliwości – w końcu niecodziennie zdarza się, żeby operator sieci komórkowej był również twórcą najpopularniejszego obecnie mobilnego systemu operacyjnego na Świecie.

Na 99% usługa dostępna będzie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednak niewykluczone, że w przyszłości pojawi się również w Europie.

0
Źródło: Droid Life
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.