Windows 10 nie będzie darmowy dla wszystkich

System operacyjny Windows 10 będzie darmową aktualizacją dla wszystkich posiadaczy Windows 7 lub nowszych... ale nie dla wszystkich, jak właśnie ogłosił Microsoft. Użytkownicy korporacyjni będą musieli zapłacić.

Windows 10 otrzymasz za darmo jako darmowa aktualizacja… chyba, że korzystasz z wersji Enterprise systemu operacyjnego Microsoftu. Użytkownicy tej dystrybucji, a więc głównie korporacje, będą nadal otrzymywać aktualizacje dla istniejących systemów oraz będą mogły zaopatrzyć się w Windows 10… w późniejszym terminie.

Co więcej, Windows 10 Enterprise będzie wolniej aktualizowany od innych dystrybucji tego systemu. Wszystkie aktualizacje dla korporacyjnej wersji systemu Microsoftu będą dłużej testowane i sprawdzane z uwagi na wyższe wymagania wobec zgodności z istniejącym sprzętem i oprogramowaniem, jakie stawiają duże firmy.

Dodatkowo, administratorzy będą mogli decydować które aktualizacje systemy Windows 10 mają pobierać, a które mają być pomijane. Dodatkowo, administratorzy będą mogli decydować między dwoma programami aktualizacyjnymi. Pierwszy z nich, LTS, nie będzie uwzględniał nowych funkcji przeznaczonych głównie dla konsumentów. Drugi będzie otrzymywał wszystkie nowości, ale jak wspominaliśmy wyżej, w późniejszym terminie.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.