YouTube: Nadchodzą duże zmiany

Coraz więcej osób inwestuje w panoramiczne kamery pozwalające rejestrować szalone wyczyny sportowe czy piękne widoki w 360-stopniach. I choć są już serwisy, które umożliwiają udostępnianie takich nagrań, to prawdziwa rewolucja zacznie się, gdy do gry wejdzie Google.

Z nieoficjalnych informacji jakich rzecznik prasowy YouTube udzielił portalowi Gizmodo wynika, że w ciągu najbliższych tygodni serwis wprowadzi obsługę filmów panoramicznych. Użytkownicy będą mogli swobodnie obracać obraz, by skupić się na interesującym ich fragmencie i poczuć się w centrum akcji – podobnie jak jest to możliwe już teraz na innych portalach dedykowanych takiej formie wideo np. GoPano.

To byłaby prawdziwa rewolucja i jedna z największych zmian jakie w ciągu ostatnich lat wprowadził Youtube. Dam sobie uciąć rękę, że Google wykorzysta tą funkcjonalność w swoim oprogramowaniu dla Google Cardboard. Konkurencyjny projekt Samsunga – Gear VR – także celuje w filmy panoramiczne, co potwierdza powstanie platformy Milk VR.

0
Źródło: Gizmodo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.