Z tymi okularami nie zobaczysz reklam [wideo]

Zimowy hackathon organizowany przez University of Pennsylvana zaowocował kilkoma ciekawymi aplikacjami stworzonymi na potrzeby pojawiających się jak grzyby po deszczu urządzeń do rozszerzonej rzeczywistości. Jedną z nich jest Brand Killer.

Grupa studentów do stworzenia swojej aplikacji wykorzystała zmodyfikowany zestaw gogli z kamerą do rozszerzonej rzeczywistości. Brand Killer opiera swoje działanie na algorytmie SIFT (Scale-nvariant feature transform), który identyfikuje powierzchnie reklamowe obiektów na podstawie zgromadzonych wcześniej informacji takich jak logo czy kolorystyka produktu we własnej bazie danych. Gdy algorytm wykryje reklamę zostaje ona zamazana, w taki sposób, by cała jej treść pozostała nieczytelna.

Skoro AdBlock odniósł taki sukces, Brand Killer również może niebawem stać się jedną z najczęściej pobieranych przez użytkowników okularów AR aplikacji. Z drugiej jednak strony ciężko mi wyobrazić sobie sytuację, w której brak możliwości rozpoznania produktu w sposób wizualny przyniósłby komuś więcej pożytku niż szkody.

0
Źródło: Roadtovr.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.