96,6% wśród najpopularniejszych filmów na YouTube dotyczy… gier wideo

Analityczna firma Newzoo oraz zajmujące się zarządzeniem markami przedsiębiorstw Octoly przyjrzało się 20 najpopularniejszym materiałom YouTube'a ze stycznia 2015 roku i opublikowało ciekawe statystyki.

YouTube grami stoi. Aż 96,6% najpopularniejszych filmów poprzedniego miesiąca dotyczy właśnie tej branży rozrywkowej. Wśród nich zaś jeden tytuł deklasuje pozostałe. Mowa tu o liczącym prawie 6 lat Minecraftcie, który ze swoimi 2,395 miliardami wyświetleń w styczniu znalazł się na szczycie listy 20 najpopularniejszych gier na YouTube (41% całego zestawienia!). Goni go seria GTA z wynikiem 790 milionów wyświetleń. Reszta tytułów to już śladowe ilości w porównaniu do produkcji studia Mojang. Warto jednak zwrócić uwagę, że wśród tytułów e-sportowych takich jak Call of Duty, FIFA czy LoL pojawiła się marka Angry Birds. Fani tej gry wygenerowali aż 210 milionów wyświetleń dzięki czemu produkcja studia Royo zajęła 8 miejsce w rankingu.

0
Źródło: Technobuffalo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.