Amazon chce opatentować szybszy sposób transportu towarów

Gigant internetowego handlu nie ustaje w wysiłkach, by zaoferować swoim klientom szybsze i bardziej komfortowe dostawy. W związku z nowym projektem regulacji FAA Amazon prawdopodobnie będzie musiał porzucić projekt dronów w roli latających kurierów. Ale w zanadrzu szykuje już następną alternatywę.

Testowana jest już flota samochodów dostawczych wyposażonych w drukarki 3D, które będą podjeżdżać pod dom klienta i drukować na miejscu zamówione towary. Amazon złożył już wniosek patentowy opisujący cały system jako „Mobilne huby produkcji przemysłowej”. Firma uważa, że taki sposób dostawy przyspieszy proces realizacji zamówienia i zmniejszy wymaganą powierzchnię obiektów magazynowych. Na dzień dzisiejszy trudno wyobrazić sobie, by proces ten był opłacalny dla samego klienta – w końcu koszt druku jest wysoki, czas oczekiwania długi, a możliwości ograniczone. Ale w niedalekiej przyszłości, kto wie?

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.