Apple pakuje miliony w solarne farmy

"Wiemy w Apple, że zmiany klimatyczne są już rzeczywistością. Czas przestać o tym tylko rozmawiać. Nadszedł moment na czyny" - powiedział Tim Cook podczas wystąpienia na Goldman Sachs Technology and Internet Conference.

Na dowód swoich słów Cook pochwalił się, że Apple właśnie wydało 850 milionów dolarów na budowę farmy słonecznej o powierzchni 1300 akrów i mocy 130 MW. Elektrownia zdolna będzie pokryć zapotrzebowanie 50 tys. średniej wielkości domów oraz wszystkich budynków Apple na terenie Kalifornii – łącznie z biurami, centrum danych i 52 sklepami.

Apple nie od dzisiaj inwestuje w przyjazne środowisku technologie. Do tej pory firma postawiła już dwie elektrownie słoneczne, a trzecia jest w budowie. Niedawno Apple przejął fabrykę First Solar w Arizonie ratując ją tym samym przed likwidacją i zwolnieniem 700 osób. Nowa inwestycja powstaje właśnie we współpracy z First Solar i ma zostać skończona do grudnia 2016 roku.

0
Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.