Batman: Arkham Knight będzie grą dla dojrzałych

Jeżeli jesteś nieletni i z niecierpliwością czekasz na nową grę o Batmanie, to mamy złe wieści: gra została oceniona w amerykańskiej klasyfikacji ESRB jako "M", co oznacza, że sprzedaż jej osobom poniżej 17. roku życia będzie nielegalna.

Studio Rocksteady, twórcy serii gier o Batmanie, jak twierdzą, są zdumieni tak surową oceną ich gry, która będzie mogła być sprzedawana wyłącznie osobom w wieku 17 lat lub starszych. Poprzednie gry oceniane były jako stosowne dla nastolatków i, ich zdaniem, Arkham Knight się pod tym względem od poprzedników nie różni.

Przyznają, że fabuła jest nieco mroczniejsza i bardziej złożona, ale w grze nie ma scen krwawej przemocy czy nieodpowiedniego języka. Dodali też, że zarówno ich wydawnictwo, jak i licencjodawca, nie mieli problemu z „trudnymi” scenami w grze.

Według amerykańskiego prawa, sprzedaż gier oznaczonych jako „M” jest dopuszczalna wyłącznie w obecności prawnego opiekuna. Gra pojawi się w sprzedaży drugiego czerwca w wersjach na PC z Windows, PlayStation 4 i Xboxa One.

0
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.