Biegacie nocą? Co powiecie na taki gadżet?

Chociaż dla zdrowia najlepsze są poranne treningi, wielu z nas uprawia sport późnym popołudniem lub nawet wieczorem. Biegając po niedoświetlonym terenie ryzykujemy poważną kontuzją lub nawet wypadkiem. Przed tym drugim chronią nas odblaskowe gadżety, ale pewien startup z Kickstartera wpadł na jeszcze lepsze rozwiązanie.

Night Runner 270° Shoe Lights to nakładki na buty, wyposażone w ledowe lampki o jasności 75 lumenów. Siła światła zapewnia widoczność do 30 metrów w 270-stopniach. Dzięki nim bieganie nocą będzie znacznie bezpieczniejsze, a komfort treningu nie zostaje zaburzony. Stajemy się też automatycznie widoczni na drodze dla przejeżdżających samochodów.

Akumulator ładowany przez port USB pozwala na 4 godziny pracy w trybie największej jasności lub 8 godzin w trybie słabszego doświetlania. Całość jest wodo i kurzoodporna. Szkoda, że twórcy nie pokusili się o implementację dodatkowych sensorów, które przejęłyby rolę trackerów fitness i zadbałyby o jakość samego treningu. Tym bardziej, że 50 dolarów za dwie lampki ledowe to dość wysoka cena.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.