Co powiecie na społecznościową… koszulkę?

Grupa naukowców z MIT od jakiegoś czasu pracuje nad projektem o nazwie Social Textiles, czyli nad społecznościowymi tekstyliami. W ramach tej inicjatywy zaprezentowali bardzo ciekawą i jeszcze bardziej interaktywną koszulkę

Jak to działa i o co chodzi? Powiedzmy, że dwie przypadkowe osoby stają obok siebie i zupełnym przypadkiem obie noszą interaktywne koszulki stworzone przez MIT. Jeśli mają jakieś wspólne zainteresowanie, skończyli tą samą uczelnię lub łączy ich jeszcze coś innego, koszulka poinformuje ich o tym, wyświetlając nazwę „części wspólnej”.

W tym celu wykorzystuje termochromatyczne barwniki, z których formowany jest tekst, o ile w zasięgu naszej koszulki znajdzie się nasz znajomy, lub osoba o podobnych zainteresowaniach. Oba urządzenia (tak, właśnie nazwaliśmy koszulkę urządzeniem) wchodzą ze sobą w interakcję, jeśli znajdują się od siebie 4 metry lub mniej.

Nie do końca jesteśmy pewni, czy gadżet w tej formie jest potrzebny komukolwiek do szczęścia, ale już na przykład taka koszulka, która byłaby w stanie wyświetlić nazwy wszystkich ulubionych zespołów jej właściciela byłaby fajna. Jak myślicie?

0
Źródło: fastcodesign
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.