Do więzienia trafił już pierwszy pracownik Megaupload

Zarzuty operatorom Megaupload zostały przedstawione przez Amerykański Departament Sprawiedliwości już trzy lata temu, jednak dopiero teraz pierwszy pracownik Megaupload został skazany na karę pozbawienia wolności.

Programista Andrus Nõmm zostanie poddany procesowi ekstradycji i spędzi rok w amerykańskim więzieniu. Nõmm przyznał się, że świadomie pracował dla portalu, który utrzymywał się (między innymi) z hostingu plików umieszczanych tam nielegalnie.

Według Kima Dotcoma, założyciela Megaupload.com, Nõmm przyznał się do winy, ponieważ od trzech lat miał doczynienia z „nadużyciami amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości”, ma dość i chce w końcu zacząć nowy rozdział w swoim życiu.

Pozostali pracownicy Megaupload z Dotcomem na czele nie przyznają się do przedstawianych im zarzutów i twierdzą, że będą się bronić w sądzie dopóki, dopóty nie zostaną uniewinnieni.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.