Drony w roli kelnerów [wideo]

Bezzałogowe statki latające są nie tylko pomocnikami kamerzysty czy fotografa, ale mogą z powodzeniem spełnić się w innych rolach. Amazon wykorzysta je chociażby jako kurierów, podobnie jak kilka innych pizzerii. W Singauprze natomiast drony podadzą nam jedzenie do stolika.

Chociaż w Singapurze jedzenie jest narodową obsesją, to brakuje chętnych do pracy w roli kelnerów. Ten problem chce rozwiązać firma Infinium Robotics. Ich drony zaczną dostarczać jedzenie do stolików w wybranych restauracjach pod koniec tego roku. Maszyny są w stanie przewozić na swoich plecach posiłki do wagi 2kg, czyli około 2 kufle piwa, 2 kieliszki wina i pizzę.

Klienci będą sami wybierać dania z poziomu elektronicznego panelu przy stoliku, a dron wykorzysta czujniki podczerwieni, by unikać kolizji z innymi obiektami czy gośćmi restauracji. Mimo wprowadzenia nowych technologii kelnerzy dalej będą uczestniczyli w procesie obsługi – podadzą klientom posiłek z maszyny. Wykorzystanie dronów znacząco jednak skróci czas realizacji zamówienia i odciąży kelnerów zwiększając w ten sposób ich efektywność.

0
Źródło: bbc.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.