Ewolucja systemów łączności na jednej infografice, od 1G do 5G

Z jednej strony wiadomo, że Samsung pręży muskuły przed premierą Galaxy S6 i chce wszystkim przypomnieć, że jeśli chodzi o produkcję telefonów komórkowych, to taki z niego stary wyga, że hej. Z drugiej – jego infografiki są na tyle czytelne i ciekawe, że naprawdę warto na nie rzucić okiem.

To już kolejna infografika przygotowana przez Samsunga. Wcześniej pokazywaliśmy już między innymi, jak zmieniały się ekrany w telefonach tej firmy (niesamowite, jakie zmiany dokonały się na przestrzeni zaledwie kilkunastu lat), albo jak ewoluowały aparaty fotograficzne wbudowane w te telefony (Samsung ma podstawy, by twierdzić, że to właśnie on jako pierwszy producent na świecie zrobił telefon z aparatem).

Tym razem przyszła kolej na łączność bezprzewodową, począwszy od technik analogowych (1G), poprzez pierwszą łączność cyfrową, dodatki typu CDMA, potem WCDMA, potem HSDPA, a w końcu LTE i LTE-A. I tym sposobem lądujemy przy 5G i specjalnej wersji Note’a 4 o nazwie S-LTE.

Ciekawe przypomnienie, a dla niektórych szansa na to, by poukładać sobie pewne pojęcia w odpowiedniej kolejności chronologicznej. Warto rzucić okiem:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.