Facebook chce skuteczniej przeciwdziałać samobójstwom

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Facebook i inne media społecznościowe robią wszystko, żeby dowiedzieć się o nas jak najwięcej. Najczęściej po to, żeby wcisnąć nam jeszcze więcej reklam, jednak w tym przypadku Facebookowi chodzi o coś więcej.

Nowa funkcja, która już wkrótce zostanie udostępniona amerykańskim użytkownikom Facebooka pozwoli nam zgłaszać Facebookowi sytuacje, które mogą sugerować, że nasz znajomy bądź znajoma przeżywa aktualnie gorszy okres w swoim życiu i być może potrzebuje profesjonalnej pomocy. Wyglądać to będzie mniej więcej tak:

Facebook, oprócz rozmowy ze znajomymi sugerować będzie specjalistyczną pomoc. W jej ramach możliwym będzie skontaktowanie się z jedną z organizacji, które zajmują się ratowaniem potencjalnych samobójców. Godna pochwały inicjatywa, która mamy nadzieję pojawi się niedługo w Polsce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.