Ile warte jest złoto w Apple Watch Edition

W kwietniu pierwszy inteligentny zegarek firmy Apple trafi w końcu do sprzedaży, między innymi w wersji Ediotion, wykonanej z 18-karatowego złota. Ale ile tego złota będzie w zegarku?

Jak obliczył na podstawie specjalnie przygotowanych modeli Greg Koenig, współzałożyciel Luma Labs, każdy zegarek z serii Edition zawierać będzie 29,16 grama złota. Przy obecnej cenie wynoszącej 39,08 dolara za gram złota o 75-procentowej czystości (czyli 18-karatowego) daje to 853,82 dolara w samym kruszcu. Jeśli dodamy do tego wnętrze ze standardowego, stalowego Apple Watch, który ma kosztować około 500 dolarów (przy czym oczywiście koszt produkcji będzie znacznie niższy), to daje w sumie nieco ponad 1350 dolarów.

1350 dolarów. Cóż, pojawiające się jak do tej pory spekulacje mówią o tym, że Apple Watch Edition może kosztować nawet 5000 dolarów, co daje niemal 4000 dolarów czystego zysku na każdym egzemplarzu. I niech mi ktoś teraz powie, że Apple nie umie robić interesów…

Wszystkie informacje

na temat Apple Watch znajdziesz tutaj.

0
Źródło: twitter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.