iOS odzyskał pozycję lidera w Stanach!

Dwa lata po spadku na drugie miejsce, iOS ponownie wyprzedził Androida. Rekordowa sprzedaż iPhone'a 6 w okresie świątecznym miała z tym faktem wiele wspólnego.

Według danych opublikowanych przez Kantar Worldpanel ComTech, iOS zainstalowany jest obecnie na 47,7% wszystkich smartfonów używanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Co z Androidem? System Google obecny jest na 47,6% urządzeń. Tak, Apple wyprzedziło Google o całe 0,1%, co sprawia, że złośliwcy z pewnością sprowadzą sukces Apple do granicy błędu statystycznego.

Jednak, jeśli porównamy te wyniki z zeszłym rokiem, w którym to Android zainstalowany był na 50,6% urządzeń, a iOS na 43,9%, to wzrost popularności smartfonów Apple widać już gołym okiem. Przynajmniej w Stanach – w Europie Android nadal dominuje ze swoim 66,1% udziałem w rynku. Według danych Kantar udział Androida na europejskim rynku spadł w tym roku o 3,8%, jednak zanim Android przestanie być numerem jeden na naszym kontynencie minie jeszcze sporo czasu.

0
Źródło: kantarworldpanel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.