Kinect wyszkoli amerykańskich policjantów

Teoria to jedno, ale praktyka zwykła czynić mistrza. Wychodząc z tego założenia firma z USA przygotowała szereg programów treningowych, przeznaczonych dla osób zaangażowanych w ochronę bezpieczeństwa publicznego.

Przestrzenny skaner Microsoftu od dawna nie jest wykorzystywany tylko w branży rozrywkowej. Gracze konsolowi niespecjalnie docenili Kinecta, ale to urządzenie ma znacznie większy potencjał niż początkowo mogło się wydawać. Przykładowo amerykańska firma MILO Range wykorzystuje go w swoim programie służącym do treningu osób związanych z ochroną bezpieczeństwa publicznego np. policjantów czy ochroniarzy.

Uczestnicy mają do wyboru różne opcje treningowe. Przykładowo stróże prawa stojąc naprzeciwko wielkiego ekranu uczą się podejmować szybkie decyzje na podstawie wyświetlanych filmów. Scenariusze zadań są różne i dopasowują się pod reakcje użytkownika wychwytywane przez Kinecta. Można to porównać do gry wideo w stylu Mad Dog McCree – z tym, że zamiast typowego strzelania młodzi stróże prawa uczą się jak zachować się w odpowiedniej sytuacji.

0
Źródło: kotaku.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.