Lenovo nie chce wojny. Udostępnia narzędzie, które usunie adware Superfish

Jeśli nie wiecie czym jest Superfish, to w skrócie cała awantura wygląda tak: Lenovo instalowało adware (Swordfish) na komputerach swojej produkcji. Oprócz wyświetlania dodatkowych reklam, oprogramowanie czyniło nasz komputer podatnym na ataki z zewnątrz.

Kiedy, odkryto, że Superfish korzysta z własnych certyfikatów bezpieczeństwa, które wcale bezpieczne nie są w Sieci zrobiło się gorąco. Nawet Microsoft zareagował chęcią pomocy i uaktualnił Windows Defendera, żeby każdy kto chce mógł sobie bezproblemowo usunąć „Super rybę”. Widać Lenovo wzięło przykład z Microsoftu i od wczoraj w Sieci dostępne jest już oficjalne narzędzie od Lenovo, które załatwi sprawę adware’u Superfish raz na zawsze.

Bardzo nas cieszy tak mocna reakcja użytkowników. To pokazuje, że nawet najwięksi producenci cały czas muszą pamiętać o tym, że ich głównym priorytetem jest zadowalanie swoich klientów.

Oficjalne narzędzie Lenovo, które usunie Superfish pobierzecie stąd: http://support.lenovo.com/us/en/product_security/superfish_uninstall

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.