Mariner – dron pływający pod wodą

Wydawać by się mogło, że w temacie dronów powiedziano już wszystko. Tymczasem Mariner choć wygląda jak zwykły kwadrokopter posiada funkcjonalność, której pozostałe modele mogą mu tylko pozazdrościć.

Mariner nie tylko bowiem może swobodnie unosić się w powietrzu i dzięki zamontowanej na pokładzie kamerki GoPro filmować ujęcia z lotu ptaka, ale także jest całkowicie wodoodporny. I nie chodzi tu bynajmniej jedynie o efektowne starty z powierzchni wody, ale o zanurzenie i poruszanie się pod nią. Do tego ostatniego wykorzystywane są te same śmigła, które utrzymują drona w powietrzu.

Minusem jest to, że manewrowanie urządzeniem pod wodą jest utrudnione – sprzęt będzie poruszał się tylko w czterech kierunkach. Do sterowania nie wykorzystamy też własnego smartfona, lecz dedykowanego pilota. Niestety producent nie poinformował na jak długą podróż pod wodą możemy liczyć na jednym ładowaniu. W powietrzu dron jest w stanie pracować około 12-15 minut. Cena urządzenia zaczyna się od 399 dolarów.

0
Źródło: Gadgetify.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.