Microsoft kupuje najlepszy mobilny kalendarz

Według nieoficjalnych informacji, w posiadanie których wszedł portal TechCrunch Microsoft stał się właścicielem najpopularniejszego kalendarza dostępnego dla iOS i Androida.

W ubiegłym roku Microsoft uczynił podobny krok – kupił aplikację pocztową Acompli, która w niewiele zmienionej formie stała się Outlookiem dla platform mobilnych. Ciepło przyjęte rozwiązanie prawdopodobnie skłoniło giganta z Redmond do następnego zakupu. Tym razem Microsoft rzekomo przejął Sunrise – niezwykle popularny i oferujący spore możliwości konfiguracyjne kalendarz (integracja z Facebookiem, Evernote, Twitterem, iCloud czy LinkedInem). W ten sposób firma nie tylko zaistniałaby szerzej na rynku iOS i Androida, ale także pozbyła by się największej konkurencji. Ostatnie kroki Microsoftu – m.in. udostępnienie Office Preview dla tabletów z Androidem – tylko potwierdzają tę tezę.

0
Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.