Microsoft przejmuje Samsunga Galaxy S6?

Sammobile.com twierdzi, że najnowsza generacja telefonów Galaxy to ogromne zmiany, jeśli chodzi o politykę Samsunga dotyczącą preinstalowanych aplikacji na smartfonach produkcji koreańskiego koncernu. Co z tym wszystkim wspólnego ma Microsoft?

Wieść niesie, że Samsung zrezygnuje z preinstalowania swoich własnych aplikacji na S6. Tak, podobno wszystkich. Być może o to chodziło Koreańczykom, kiedy odgrażali się, że „odchudzą” TouchWiza w najnowszym Galaxy. Do tego, nadchodzący flagowiec Samsunga, po wyjęciu z pudełka i włączeniu przywita swojego użytkownika zainstalowanym pakietem mobilnych aplikacji… Microsoftu! Chodzi o Microsoft Office Mobile, OneNote, OneDrive i Skype.

Patrząc na dotychczasowe wyniki (czyli dominację) sprzedaży telefonów Samsunga z Androidem i przyjmując, że powyższa informacja jest rzeczywiście prawdziwa, to… Google ma powody do obaw. Skoro Samsung sprzedaje najwięcej telefonów z Androidem, na których (zaczynając od S6) instalować będzie aplikacje Microsoftu, to co stanie się z usługami Google?

0
Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.