Microsoft zostanie producentem… rysików?

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft właśnie kupił za 200 milionów dolarów firmę N-trig, która jest odpowiedzialna za rysik dołączany do komputera Surface Pro 3.

Gigant z Redmond nadal wierzy, że przed rysikami istnieje świetlana przyszłość. Dołącza je do wszystkich modeli Surface’ów i cały czas rozwija zarówno sam sprzęt, jak i współpracujące z nim oprogramowanie.

Za wyżej wspomniany sprzęt w poprzednich Surface’ach odpowiedzialny był Wacom oraz, w przypadku Surface’a Pro 3, firma N-trig. To dzięki niej na tych komputerach OneNote stał się tak wygodnym notesem. I wygląda na to, że N-trig stał się własnością Microsoftu, co oznaczało dla tej drugiej firmy wydatek około 200 milionów dolarów.

Satya Nadella wspominał niedawno, że rysik odeśle długopisy do lamusa. Teraz najwyraźniej dąży do zrealizowania tej misji…

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.