Mniej niż 2% użytkowników Androida korzysta z Lollipopa

Google opublikował najnowsze statystyki dotyczące procentowego udziału różnych wersji swojego systemu na urządzeniach wyposażonych w Androida. Niestety w porównaniu do poprzednich wersji OS "lizak" praktycznie nie istnieje.

Z danych zebranych w ciągu ostatniego tygodnia wynika, że tylko 1,6% urządzeń z Androidem posiada najnowszą aktualizację do wersji Lollipop. Mniej osób korzysta tylko z archaicznego już bo pięcioletniego Froyo (0,4%). Mimo upływu trzech miesięcy od premiery Lollipopa wciąż niewielu producentów przygotowało stosowne aktualizacje dla swoich urządzeń. Nawet samemu Google’owi nie bardzo się z tym spieszy skoro do dzisiaj zwlekał z aktualizacją dla starszych Nexusów.

Nadal najbardziej popularną wersją systemu jest Jelly Bean (44,5%), ale dzielnie goni go półtoraroczny KitKat (39,7%). Mimo upływu czterech lat nieźle stoi też Gingerbread (7,4%) – dalej działa na nim ponad czterokrotnie więcej urządzeń niż na najnowszym Androidzie 5.0.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.