Mruczenie kota to według YouTube nielegalnie wykorzystany utwór muzyczny

Automatyczny system do usuwania treści z YouTube, które są chronione prawami autorskimi nigdy nie był uważany za idealny, jednak dopiero teraz przekroczył granice absurdu.

Według youtubowego systemu Content-ID, EMI Publishing i PRS posiadają prawa do 12-sekundowego filmu, na którym słychać wyłącznie mruczenie kota. Kot oskarżony o naruszenie praw autorskich nazywa się Phantom. Jego właściciel złożył już stosowne odwołanie od decyzji automatycznego systemu YouTube i ma nadzieję, że portal już wkrótce odstąpi od blokowania możliwości monetyzacji jego nagrania.

Samo nagranie nie zostało zablokowane i jest dostępne do obejrzenia tutaj. Mamy cichą nadzieję, że YouTube wytłumaczy się z całego zamieszania. Blokowanie nagrania z mruczeniem kota to zamach na cały Internet, który bez kocich filmów byłby zupełnie innym miejscem.

0
Źródło: TorrentFreak
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.