Nowa Barbie porozmawia z twoim dzieckiem

Od czasu "narodzin" Barbie minęło już 56 lat. Jej producent, firma Mattel zawsze starała się, aby jedna z ich najważniejszych zabawek była na czasie i odpowiadała najnowszym trendom. Nic więc dziwnego, że jej najnowsze wcielenie: Hello Barbie będzie łączyć się z Siecią i rozmawiać z dziećmi.

Aby z lekkim opóźnieniem wepchnąć Barbie w erę cyfrową, firma Mattel nawiązała współpracę z amerykańskim startupem ToyTalk, który zajmuje się tworzeniem interaktywnych zabawek.

Co potrafi Hello Barbie? Dzięki platformie rozpoznawania mowy, stworzonej przez ToyTalk oraz bezprzewodowemu podłączeniu do Sieci, nowa Barbie chętnie porozmawia ze swoim młodocianym użytkownikiem. Mattel szczyci się tym, że lalka, oprócz samego udziału w konwersacji, będzie w stanie zapamiętać niektóre informacje przekazane przez dziecko. Jeśli na przykład wasza pociecha pochwali się, że lubi tańczyć, Barbie może nawiązać do tego tematu w kolejnej rozmowie.

Hello Barbie ma kosztować w stanach 74,99$ (ok 277 PLN). Niestety nie ma co liczyć na to, że w niedalekiej przyszłości lalka nauczy się mówić po polsku.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.