Pierwszy smartfon z Ubuntu pojawi się już w przyszłym tygodniu!

Trochę to trwało, jednak już za tydzień Canonical pokaże nam swój pierwszy telefon z Ubuntu na pokładzie. Będzie to nieco odświeżona wersja BQ Aquaris E4.5 - średniej klasy smartfona, który do tej pory dostępny był z Androidem.

Nowa wersja Aquarisa będzie miała tą samą specyfikację techniczną, czyli: 4,5″ ekran o rozdzielczości 960×540, czterordzeniowego MediaTek Cortexa A7 (1,3GHz), gigabajt pamięci RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzi tak samo mało imponujący aparat o rozdzielczości 8mpx, który dopełnia wizerunek Aquarisa, jako smartfona (co najwyżej) średniej kasy, który sprzedawany jest w cenie ok 707 PLN (169,90€).

Canonical i BQ planują kilka „błyskawicznych wyprzedaży” Aquarisa z Ubuntu na pokładzie. Obie firmy liczą, że ta strategia spowoduje dość duży szum w mediach, dzięki czemu użytkownicy zainteresują się Aquarisem. Co ciekawe: smartfon z Ubuntu dostępny będzie tylko na terenie Europy. Przynajmniej na razie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.