Płatny YouTube? To kwestia kilku miesięcy

Pierwsze plotki o płatnej wersji najpopularniejszego serwisu wideo na świecie pojawiły się już w 2013 roku. Wtedy też eksperymentowano z opłatami za dostęp do wybranych kanałów. Dziś możemy być już pewni, że model płatnej subskrypcji pojawi się jeszcze w tym roku.

CNBC informuje, że Robert Kyncl, szef YouTube odpowiedzialny za biznesowe operacje portalu, na konferencji Code/Media, która odbyła się w środę w Kalifornii przyznał, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy planowane jest wdrożenie usługi, pozwalającej użytkownikowi na oglądanie treści wideo z YouTube bez reklam – w zamian za miesięczną opłatę abonamentową. Niestety bliższych szczegółów – w tym dotyczących ceny usługi – nie przedstawiono.

Przypominamy jednak, że od listopada trwają beta testy YouTube Music Key pozwalającej na słuchanie muzyki bez reklam, w tym także w trybie offline oraz w tle. Tu abonament kosztuje 7,99 dolarów miesięcznie.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie skłonny zapłacić, by otrzymać coś więcej. Nie sądzimy, że wpłynie to jakoś na istniejących użytkowników” – tłumaczy Kyncl.
0
Źródło: Techhive.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.