Solpeo zaprasza na Game Jam

Wydarzenie ma na celu spopularyzowanie procesu tworzenia gier wideo, edukacji i integracji środowiska gamedevowego w atmosferze dobrej zabawy.

Jeśli mieszkacie w okolicach Krakowa warto odwiedzić w najbliższy piątek i sobotę pub Select (ul. Wilhelma Feldmana 4/1a). O godzinie 19.00 w piątek rozpocznie się wykład, z którego dowiecie się jak tworzyć gry na silniku Solpeo. Silnik ten dzięki użyciu technologii Qt, jest prawdziwie multiplatformowy, co oznacza, że zamiast (jak to ma miejsce normalnie) pisać grę pod określoną platformę (np. iOS-a), a potem pod inną (np. Androida), wystarczy napisać jedną bazę kodu, by potem móc go umieścić na aplikacjach natywnych, bądź w przeglądarkach.

Sam hackathon rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.00. Konkurować będą ze sobą dwuosobowe zespoły. Zwycięzca oprócz nagrody rzeczowej, otrzyma także wsparcie i pomoc przy dalszym rozwijaniu swojego projektu (od pomocy merytorycznej, do zorganizowaniu zbiórki crowdfundingowej na platformie wspieram.to).

By wziąć udział, wystarczy zapisać się do wydarzenia pod TYM linkiem.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.