Tak wygląda nowa przeglądarka Microsoftu!

Spartan co prawda nie pojawił się jeszcze oficjalnie w wersji testowej Windowsa 10, jednak już wkrótce może się to zmienić. Do Sieci trafiły bowiem zrzuty ekranu z wersji Windowsa 10 oznaczonej numerem 10009, w której domyślną przeglądarką nie jest już IE.

Nowa przeglądarka Microsoftu będzie miała mnóstwo nowych funkcji: integracja z asystentem głosowym Cortaną, obsługa niezależnych rozszerzeń, nowy silnik o nazwie EdgeHTML to tylko niektóre z nich. Co ciekaw: Spartan nie jest oficjalną nazwą nowej przeglądarki, jednak dużo pracowników Microsoftu nazywa nową przeglądarkę tworzoną dla Windowsa 10 właśnie w ten sposób. Rzućmy okiem na same zrzuty ekranu:

Domyślną wyszukiwarką jest oczywiście Bing:

Oprócz opcji „dodaj do ulubionych” pojawi się również opcja „lista do przeczytania”, która prawdopodobnie będzie bardzo podobna do rozszerzenia Pocket, dostępnego dla Google Chrome

Widok menu ustawień:

„Tryb czytania”, bardzo podobny do rozszerzenia iReader dostępnego dla Google Chrome:

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.