Unia Europejska chce wspierać polskich twórców gier komputerowych

Unijni urzędnicy postanowili rozszerzyć listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Do listy dodano "Innowacyjne Technologie Kreacyjne", co po przetłumaczeniu z urzędniczego na nasze oznacza, że twórcy gier wideo będą mogli ubiegać się o dofinansowania w ramach programu Inteligentny Rozwój oraz programów regionalnych.

Inteligentne specjalizacje to wybrane dziedziny nauki i gospodarki, które w wybranym kraju należącym do UE rozwijają się nadzwyczaj dobrze. Polska doczekała się dopisania na swoją listę Innowacyjnych Technologii Kreacyjnych, czyli takich rzeczy jak tworzenie gier komputerowych, produkcji audiowizualnej, czy wzornictwa.

Firmy, które zainwestują w te branże w naszym kraju będą mogły ubiegać się o unijne dofinansowanie. Tym sposobem, według unijnych urzędników, gospodarka Unii Europejskiej będzie rosła w siłę, pozostając przy tym zróżnicowana.

Wiadomość ta powinna szczególnie ucieszyć twórców i studia niezależne, które wcześniej mogły polegać tylko na prywatnych inwestorach, kredycie bankowym, lub udanej kampanii crowdfundingowej. Miejmy tylko nadzieję, że unijna papierologia będzie w stanie wyłonić najciekawsze projekty, które warto dofinansowywać z naszych podatków.

0
Źródło: wp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.