W 2018 roku PS4 zmiażdży Xbox One

Sony będzie niekwestionowanym liderem przez pierwszych pięć lat obecnej generacji konsol dla graczy - wynika z raportu Strategy Analytics.

Analitycy są przekonani, że „PS4 jest na dobrej drodze do tego, by powtórzyć sukces PS2 i Nintendo Wii”. Konsola Sony, według ich prognoz, do 2018 roku ma znaleźć się w 80 milionach domostw na całym świecie. To dałoby 40-procentową przewagę nad sprzętem Microsoftu na globalnym rynku. Xbox One ma analogicznie sprzedać się w 57-milionowym nakładzie.

Takie wnioski zostały wyciągnięte na podstawie analizy pierwszego roku sprzedażowego. PS4 pod tym względem osiągnęła wynik 18,5 mln sztuk, a tempo sprzedaży jest znacznie bliższe tempu sprzedażowemu PS2 (20,1 mln sztuk) niż gorzej przyjętego PS3 (10,5 mln sztuk). Konsola Microsoftu w pierwszym roku poradziła sobie gorzej (12,4 mln sztuk), ale analitycy zwracają uwagę, że spory wpływ na to miała wyższa cena od konkurencji. A co z konsolami Nintendo? Rzut oka na wykres nie pozostawia złudzeń – ani Wii, ani Wii U nie będą w stanie już zagrozić gigantom.

0
Źródło: Gameindustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.