Windows RT umarł

Microsoft pozostał sam na placu boju, jeśli chodzi o produkcję urządzeń z Windowsem RT. Wczoraj, rzecznik prasowy firmy w rozmowie z portalem The Verge potwierdził, że Microsoft rezygnuje z produkcji tabletu Nokia Lumia 2520. Cytując klasyka: to już jest koniec.

O ile system na początku spotkał się z aprobatą takich firm jak Asus, Samsung Lenovo, czy Dell, entuzjazm wyżej wymienionych producentów szybko zniknął. Powód był prosty: małe zainteresowanie konsumentów urządzeniami z Windowsem RT.

Co będzie dalej z urządzeniami wyposażonymi w procesory ARM, z myślą o których powstał Windows RT? Jak na razie nie wiadomo, czy Microsoft przewidział wersję Windowsa 10 kompatybilną z tymi układami. Może okazać się, że gigant z Redmond nie jest kompletnie zainteresowany tym rynkiem, skupiając się wyłącznie na przenośnych urządzeniach z procesorami Intela. Jednak jedno jest pewne: Windows RT nie będzie aktualizowany i zostanie zapamiętany jako nieudany eksperyment Microsoftu.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.