3DFormer – pisak do druku 3D w przystępnej cenie

Już niedługo na Kickstarterze ruszy przedsprzedaż nowego gadżetu dla wielbicieli druku przestrzennego. Wykonane własnoręcznie rzeźby, modele czy biżuterie zachwycą Waszych znajomych o wiele bardziej niż figurki wydrukowane ze zwykłej drukarki 3D.

Tym pisakiem wyczarujecie naprawdę sporo – oczywiście jeśli posiadacie choć minimalne zacięcie artystyczne i trochę wyobraźni przestrzennej. 3Doodlera zabieramy ze sobą często na targi i zawsze budzi on spore zainteresowanie. Niestety jego cena – 99 dolarów – jest jeszcze dość wysoka jak na polskie realia. Na szczęście to nie jedyny pisak 3D.

Już niedługo na Kickstarterze ruszy alternatywny projekt firmy Dim3printing. 3DFormer posiada dwie regulacje szybkości (0,5 mm/s i 20 mm/s), zaawansowany system chłodzenia zapobiegający przegrzewaniu się urządzenia oraz ergonomiczny, heksagonalny kształt obudowy. Urządzenie może pracować na wkładach z PLA lub ABS. Jego cena rynkowa ma wynosić 69 dolarów, ale w kampanii na Kickstarterze będzie można zamówić go już za 40 dolarów, czyli około 155 zł.

0
Źródło: 3Ders.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.