Autodesk Tinkerplay – pozwoli dzieciom zaprojektować własne figurki 3D

Choć na razie drukarki 3D nie są jeszcze przystępne cenowo, to za jakiś czas z pewnością staną pod strzechami domów. Ich zalety docenią nie tylko dorośli, ale też najmłodszy użytkownicy - w końcu co może być przyjemniejszego od stworzenia własnej zabawki.

Kiedyś lepiło się figurki z plasteliny, teraz dzieci mają o wiele większe możliwości. O ile obsługa samej drukarki 3D nie należy do najtrudniejszych, tak projektowanie obiektów 3D może już najmłodszym użytkownikom przysporzyć więcej trudności.

Tu jednak z pomocą przychodzi najnowsza aplikacja od Autodesk. Tinkerplay pozwala stworzyć figurkę z różnorakich części. Zaczynając od formy humanoidalnej można powymieniać różne elementy, by stworzyć coś zupełnie nowego. Każdemu elementowi można nadać inną fakturę, czy barwę. Interfejs jest niezwykle prosty i choć- na razie – użytkownik może posiłkować się jedynie gotowymi obiektami z biblioteki, to i tak ma szansę stworzyć coś kreatywnego. Na zakończenie cała praca zapisywana jest w pliku.stl i wysyłana bezprzewodowo do drukarki 3D.

Tinkerplay jest bezpłatny na iOS, Androida i Windows Phone.

0
Źródło: androidpolice.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.