Bestsellerowa powieść „Ready Player One” zostanie zekranizowana przez Spielberga

Świat wykreowany przez Ernesta Cline jest zrujnowany przez kryzys ekonomiczny. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych. W tej beznadziejnej rzeczywistości ostatnią pociechą ludzkości jest OASIS - internet nowej generacji, wirtualny symulator życia, w którym każdy może być tym, kim chce.

OASIS to nie tylko rozrywka, ale też obietnica lepszego życia. Twórca systemu – ekscentryczny multimiliarder – zakodował bowiem w sieci zagadki, których rozwiązanie gwarantować ma absolutną władzę i kolosalną fortunę. Tu właśnie przechodzimy do części sentymentalnej. Wskazówki rozwiąże tylko osoba, która ma największą wiedzę z zakresu gier, filmów i ogólnej popkultury lat ’80.

Steven Spielberg, który prywatnie jest fanem gier wideo postanowił zekranizować „Ready Player One” (w Polsce znaną jako „Player One”). O efekty specjalne zatem nie musimy się martwić. Za scenariusz odpowiadać będzie Zak Penn, który wcześniej zajmował się m.in. „Avengers”, „X-Men 3: Ostatni bastion”, „The Incredible Hulk”. Produkcją zajmie się Warner Bros. Niestety nie zdradzono jeszcze przewidywanej daty premiery.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.