CryTek chwali się możliwościami swojego silnika [wideo]

Na GDC widzieliśmy już popis dwóch popularnych silników graficznych do gier - Unity i Unreal Engine, które stały się przyjazne cenowo dla użytkowników. CryTek nie chce zostać w tyle.

UE 4 dostępny jest już bezpłatnie, podobnie jak ograniczona wersja Unity 5 (za jego pełne możliwości trzeba zapłacić 75 dolarów miesięcznie lub 1500 dolarów jednorazowo). CryEngine pod względem ceny stoi gdzieś pośrodku oferując swoje możliwości za 10 dolarów miesięcznie.

Z okazji targów GDC CryTek przygotował dwa materiały ukazujące już gotowe (Evolve, Ryse: Son of Rome) lub mające dopiero nadejść gry (Kingdom Come: Deliverance, Wanderer) oparte na tym silniku. Zachwycić się można realistycznie wyglądającą roślinnością, mgłą i oświetleniem. Co ciekawe większość zaprezentowanych gier nie należy do klasy AAA, to raczej niezależne, mniejsze produkcje.

0
Źródło: PCgamer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.