Dubaj pokaże jak będzie wyglądać przyszłość [wideo]

W 2017 roku, w centrum Dubaju stanie futurystyczny budynek przypominający formą kształt oka. W tym ultranowoczesnym Muzeum Przyszłości będziemy mogli poznać koncepcje, prototypy i urządzenia, które być może zmienią ludzkość.

Muzeum Przyszłości będzie inkubatorem pomysłów i realnych projektów, siłą napędową innowacji i globalnym miejscem dla naukowców i przedsiębiorców.– powiedział szejk Dubaju – Mohammad bin Rashid Al Maktoum. – Przyszłość należy do tych, którzy potrafią ją sobie wyobrazić, zaprojektować i wcielić w życie. Tu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich myślimy inaczej. Nie będziemy wyobrażać sobie przyszłości. Będziemy ją tworzyć”.

Budowa muzeum pochłonie 136 milionów dolarów, ale jeśli obiekt będzie rzeczywiście tak fascynujący jak na filmie koncepcyjnym, inwestycja raczej szybko się zwróci. Dubaj nie po raz pierwszy tak chętnie kroczy w stronę nowoczesnych technologii. W ubiegłym miesiącu miasto zorganizowało konkurs „Drones for Good” mający na celu wynalezienie humanitarnego zastosowania dronów, w której główny zwycięzca – szwajcarski system antykolizyjny i wyszukujący ofiary katastrof – otrzymał milion dolarów.

Źródło: The Verge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.