Google po cichu ogłasza Androida 5.1 Lollipop

W czasie gdy uwaga całego świata skupiła się na konferencji Apple, Googlee ogłosił na swoim blogu najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego.

Zmiany najbardziej docenią użytkownicy smartfonów z funkcją Dual SIM. Jedną z głównych nowości w Androidzie 5.1 Lollipop jest bowiem wsparcie dla zarządzania kartami.

Kolejną jest dodanie wyższego stopnia bezpieczeństwa. W przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu funkcja Device Protection pozwoli na zablokowanie go do momentu zalogowania się na konto Google – nawet jeśli smartfon zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych.

Android 5.1 pozwoli także na prowadzenie rozmów w krystalicznej jakości HD – oczywiście na kompatybilnych sprzętach np. Nexusie 6.

Aktualizacja wprowadzi również możliwość dołączania do sieci Wi-Fi i kontroli sparowanych urządzeń Bluetooth z poziomu Szybkich Ustawień.

Według informacji z Androidpit.com pierwszymi urządzeniami, które otrzymają aktualizację będą Nexusy 5 i 6 oraz Moto X i Moto G.

0
Źródło: Android Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.